Kullanıcı Sözleşmesi

Tikclick, internette paylaşılan ve ulaşılması zaman alacak önerilere, haberlere, farklı sitelere, videolara,bilgilere çok daha hızlı ulaşabilmesi adına yaratılmış bir internet sitesidir. Kişisel bilgilerin önemini iyi bilen Tikclick sizleri gizlilik ilkelerinin maddelerini okumaya davet etmektedir.Tikclick internet sitesini ziyaret eden ve siteye üye olan her kullanıcı aşağıda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

1- Tikclick tamamı ile ücretsiz olarak çalışan ve haber editörleri olmayan bir kuruluştur. Tüm paylaşılan gönderilerin kaynakları belirtilmekte ve bağlantı olarak sizlerle paylaşılmaktadır. Bağlantılardaki yazılmış olan öneri ve bilgi başlıklarının resimlerin tamamı önerinin sahip olduğu kuruluşa aittir. Tikclick başlık içerikleri ve resimler hakkında hiçbir hak iddia etmez ve gerçekliğinden sorumlu tutulamaz.  Tikclick’in öneriler ve haberlerin içerikleri üzerinde hiç bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
2- Tikclick üyelik sistemi sadece e-posta adresinin girilmesi,sosyal medya aracılığı ile takip ve bu bilgilerin sisteme kayıt edilmesi ile gerçekleşmektedir. Kullanıcı girdiği e-posta adresini kendi seçmekte ve bunun sonucunda Tikclick’den gelecek olan e-postaları, güncellemeleri almayı kabul etmektedir. Sitemizde herhangi bir şekilde kullanıcıdan e-posta bilgisi dışında kişisel bir bilgi talep edilmemektedir.
3- Tikclick hiç bir şekilde üyelik bilgilerini 3. şahıslar ile paylaşmaz, herhangi bir farklı amaç ile kullanılmasına izin vermez.
4- Üyelikten çıkmak isteyen kullanıcı e-posta yolu ile Tikclick’e ulaşmak zorundadır.
5- Tikclick’e bağlantı gönderilmesi yolu ile öneri paylaşımı yapan kullanıcı Tikclick’den mail almayı kabul etmiş olur. Mail almak istenmiyorsa bunu click@tikclick.com adresine bildirmesi gerekmektedir.
6- Paylaşılan bağlantılar Tikclick ekibi tarafından tarafsız olarak incelenmekte ve 4-6 saat arasında yayınlanmaktadır. Saat 19.00 sonrası gönderilen paylaşımlar bir sonraki gün girilecektir. Tikclick bağlantıların yayınlanmama kurallarını saklı tutar.
7- Kanunların yasakladığı şekilde cinsellik içeren, küfür ve yasaklı konu bağlantılarının paylaşımı yasaktır. Bu konuda gönderim yapanlar için yasal süreç işletilmesinin hakkı saklıdır.
8- Tikclick web sitesinin virus ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alınmıştır. Bunun yanında nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcının, kendi virus koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korunmayı sağlaması gerekmektedir. Bu bağlamda kullanıcı, Tikclick web sitesi’ne girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul etmiş ve buna imkan vermiş sayılır.
9- Tikclick, ancak kişisel e-posta bilgilerinizi yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde veya Tikclick web sitesine herhangi bir dahili saldırı durumunda ilgili yargı kurumları ile paylaşabilir.
10- Tikclick, sitenin içeriğini dilediği zaman değiştirme, kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme ya da sona erdirme veya Tikclick web sitesi’nde kayıtlı kullanıcı e-posta adreslerini silme hakkını saklı tutar.
11-Tikclick TV site içindeki videoların paylaşım alanıdır. Video’lar internet ortamından alınmıştır ve herhangi bir şekilde tikclick tarafından ekleme yapılmadan yayınlanmaktadır.
12- Tikclick, Tikclick web sitesinin kullanım koşullarını hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman değiştirebilir, güncelleyebilir veya iptal edebilir. Değiştirilen, güncellenen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm kullanıcılar bakımından hüküm ifade edecektir.
13- Tikclick 5651 sayılı Kanun gereğince bağlantı yaptığı içerikleri ve sitelerini atıf yaparak belirttiğinden, ana içeriğin veya haberin gerçeği yansıtmaması veya suç niteliği taşıması halinde içeriğin gerçeğe aykırı olmasından veya suç niteliği taşımasından dolayı Tikclick’in herhangi bir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.
14- Tikclick site içerisinde reklam verebilir, banner bağlantıları ve viral tanıtımlar yapabilir. Bununla ilgili tüm yetki Tot Bilişim ve Danışmanlık Tic Ltd Şti’nin üzerindedir. Ücret politıkasını belirler ve bunu sözleşme ile yazılı hale dönüştürebilir.
15- Bir bilginin yayınlanmasını istemeniz durumunda iletişim kısmından Tikclick yönetim ekibine ulaşmanız gerekmektedir. Öneri eklenmesi durumunda bunu kontrol edecek olan tikclick yönetimi gerekli gördüğü girişleri yayınlama hakkına sahiptir. Cinsellik,küfür ve benzeri paylaşımlarda paylaşmama hakkı ve bu durumları yetkililere bildirme hakkı Tikclick yönetimde saklıdır.
16- Öneri sistemi tamamen internet üzerinden alınmış ve seçilmiş bilgilerden oluşmaktadır. Kişilerin bu yönlendirmeler sonucunda edineceği iyi veya kötü geri bildirimlerden Tikclick sorumlu tutulamaz,yönlendirmeleri neden gösterilemez. Bu konuda sorumluluk site ziyaretçilerine aittir.
17- Site içerisinde ”Nereden alabilirim” alanındaki yönlendirmeler yeri geldiği zaman ücretli olarak satılabilir bunun dışındaki yönlendirmeler ise tamamen bağımsız olarak site yöneticilerin seçimlerine göre gerçekleştirilebilir.
18- ‘Tikclick” logosu ve markası Tot Bilişim Hizmetleri Danışmanlık ve LTD ŞTİ tarafından 01/11/2012 tarihinde markalaştırılmış ve tüm hakları alınmıştır. Hiçbir şekilde logo’nun ve markanın kullanımı başka bir kuruluş/birey tarafından gerçekleştirilemez. Böyle bir durumda yerel mahkemeler işlem hakkında devreye girecektir.

Bu bildiri 24 Mayıs 2018 tarihinde yenilenmiştir.